Roaming 2017 – zmiany

08 luty 2017.

201
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Roaming 2017 – zmiany0 out of 50 based on 0 voters.


Wybieracie się w drugiej połowie roku na Cypr? Jeśli tak, to zaoszczędzicie i to znacznie na połączeniach komórkowych zza granicy! Od 15 czerwca 2017 roku czekają nas zmiany w opłatach roamingowych na terenie Unii Europejskiej.

Cypr | Od 15 czerwca 2017 roku za minutę połączenia telefonicznego z Cypru zapłacimy mniej
Cypr | Od 15 czerwca 2017 roku za minutę połączenia telefonicznego z Cypru zapłacimy mniej (by adibalea )

Porozumienie w UE

1 lutego tego roku ogłoszono osiągnięcie długo wyczekiwanego kompromisu pomiędzy krajami członkowskimi, a Parlamentem Europejskim. Ostatnim krokiem do zniesienia roamingu będzie już tylko formalne przyjęcie wypracowanego porozumienia przez Parlament Europejski i rządy wszystkich krajów UE.

Koniec z roamingiem

Przyjęte porozumienie dotyczy przepisów znoszących dodatkowe opłaty za korzystanie z sieci komórkowych na terenie Unii Europejskiej.

Ustalone zostały maksymalne stawki hurtowe, które będą obowiązywać wszystkich operatorów sieci komórkowych we wszystkich krajach członkowskich. Istotną informacją jest to, że będzie taniej!

Negocjacje dotyczyły zarówno obniżenia stawek za minutę połączenia jak i za transfer danych.

Ile zapłacimy?

Od momentu wejścia w życie nowych przepisów, czyli od 15 czerwca, za minutę połączenia telefonicznego z Cypru zapłacimy 0,032 euro, a za wysłanie wiadomości sms 0,01 euro.

Hurtowe ceny za korzystanie z Internetu w komórce będą natomiast wprowadzane stopniowe na przestrzeni 5 lat. Ostatecznie za 1 GB transferu danych zapłacimy 7,75 euro.


Dodaj komentarz ...