Średniowieczny Festiwal w Ayia Napa

07 październik 2015.

188
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Średniowieczny Festiwal w Ayia Napa0 out of 50 based on 0 voters.


W sobotę 10 października w mieście Ayia Napa rozpoczyna się prawdziwe święto miłośników historii i kultury średniowiecza – X Festiwal Średniowiecza. Wydarzenie to potrwa 7 dni, a w czasie jego trwania na ulicach miasta odbywać się będą różnego rodzaju przedstawienia, pokazy i koncerty związane z tematyką średniowieczną.

Cypr | Klasztor Ayia Napa
Cypr | Klasztor Ayia Napa (by iswc )

O festiwalu

To już 10 edycja tego niezwykłego festiwalu na Cyprze, dająca niepowtarzalną okazję do podróży w czasie do niezwykłego świata średniowiecznych wypraw krzyżowych, rycerzy i księżniczek.

Festiwalowe atrakcje

Każdego dnia festiwalu w godzinach 19.30 - 21.30 odbywają się różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje. Na uczestników czekają m.in. barwne parady szczudlarzy i przebierańców w średniowiecznych strojach i baśniowych kostiumach piratów, rycerzy, księżniczek i książąt. Ponadto obejrzeć będzie można liczne pokazy ulicznych artystów, w tym przedstawienia teatralne, pokazy tańca historycznego, ognia i dymu czy akrobacji. Grupy historyczne i rekonstrukcyjne prezentować będą stroje, zwyczaje i umiejętności rodem ze średniowiecza, m.in. łucznictwo czy też średniowieczne fryzury i baśniowe aranżacje kwiatów. Nie zabraknie również koncertów muzyki dawnej m.in. 2000 lat greckiej muzyki.

Artyści

Podczas tego niezwykłego festiwalu podziwiać można grupy artystów nie tylko z Cypru, ale również z wielu krajów europejskich. W tegorocznej edycji udział wezmą m.in. grupa teatralna Pavana z Danii, grupa historyczna FIVIZZANO z Włoch, grupa muzyczna i pirotechniczna HEYDEKRAUT z Niemiec,  teatr uliczny STEAM SHOW z Białorusi, grupa teatralno-taneczna ALENTRADA z Ukrainy.

Cypr | Wśród artystów występujących podczas festiwalu znalazła się grupa teatralna Pavana z Danii
Cypr | Wśród artystów występujących podczas festiwalu znalazła się grupa teatralna Pavana z Danii (by archeon )

Ceny biletów

Uczestnictwo w wydarzeniach i pokazach prezentowanych na festiwalu oraz wstęp na teren klasztoru jest bezpłatny.

Co?

10 Festiwal Średniowiecza w Ayia Napa

Gdzie?

Ayia Napa, Ammochostos, Klasztor Ayia Napa

Kiedy?

10 – 17 października 2015

Cypr | Udział w festiwalowych atrakcjach jest bezpłatny
Cypr | Udział w festiwalowych atrakcjach jest bezpłatny (by jorge-11 )

Dodaj komentarz ...