Babski urlop na Cyprze

22 czerwiec 2016.

167
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Babski urlop na Cyprze5.00 out of 50 based on 1 voters.


Marzy wam się wakacyjny wypad tylko w damskim gronie? Jeśli tak to koniecznie udajcie się na Cypr, w końcu to tu z morza wyłoniła się bogini będąca wcieleniem  kobiecości – Afrodyta.

Cypr | Piaszczyste plaże Cypru kuszą wielu turystów
Cypr | Piaszczyste plaże Cypru kuszą wielu turystów (by kentagon )

Cypr – wyspa pełna atrakcji

Cypr to miejsce idealne na spędzenie kobiecego urlopu na wiele różnych sposobów. Chwile relaksu i odprężenia zapewnią wam piękne, piaszczyste plaże, gdzie amatorki opalania mogą wygrzewać się na słońcu i kąpać w ciepłym morzu. W większości hoteli znajdują się gabinety SPA, dzięki którym można poczuć się jak nowonarodzona bogini. W kurortach nie brakuje klubów, gdzie nocą można zaszaleć. Ponadto Cypr to krajobrazy zapierające dech w piersi oraz szlaki kulturowe z ogromna ilością miejsc i zabytków do zwiedzenia.

Wyspę najlepiej zwiedzać wynajętym samochodem, wybierając jeden z wielu szlaków turystycznych. Po drodze warto odwiedzić winnice i stare klasztory, by spróbować lokalnego wina i innych przysmaków na bazie winogron.

Śladami Afrodyty

Wybierzcie jeden lub pokonajcie wszystkie trzy szlaki poświęcone bogini miłości, piękna i patronki Cypru. Do ważnych obiektów, które warto zobaczyć należą ruiny świątyni Afrodyty w Amathous, sanktuarium Afrodyty w Palaepafos, Pétra toú Romíou – czyli skały Afrodyty oraz Łaźnie Afrodyty w pobliżu Polis. Według mitologii staw był miejscem, w którym Bogini Miłości zażywała kąpieli i spotkała swojego kochanka, Adonisa.

Cypr | Cypr to miejsce idealne na spędzenie kobiecego urlopu na wiele różnych sposobów
Cypr | Cypr to miejsce idealne na spędzenie kobiecego urlopu na wiele różnych sposobów (by tedmurphy )

Dodaj komentarz ...