Jak wybrać wycieczkę na Cypr?

22 marzec 2017.

152
com_content.article
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Jak wybrać wycieczkę na Cypr?0 out of 50 based on 0 voters.


Wakacje przed nami, czas więc zaplanować urlop. W tym roku padło na słoneczny Cypr. Jak wybrać wycieczkę, abyśmy byli w pełni usatysfakcjonowani i mogli powiedzieć, że był to nasz jeden z najlepszych wyjazdów?

Warto zastanowić się nad wyborem hotelu
Warto zastanowić się nad wyborem hotelu (by europealacarte )

Aktywnie czy biernie?

Wolimy zwiedzać czy wylegiwać się na plaży? Objechać rowerem całe miasto czy jednak poopalać się na jachcie? Wybierając wycieczkę powinniśmy mieć sprecyzowane wymagania. Jeśli całe dnie zamierzamy spędzać poza hotelem, opcja HB powinna być dla nas optymalna. Osoby, które jadą odpocząć na basenie mogą zdecydować się na All inclusive.

Cena

Biura podróży oferują wycieczki w różnych cenach, ale też różnych standardach. Ceny wycieczek na Cypr mogą się wahać od 2000 zł do nawet 7000 zł za osobę. Wycieczka poza sezonem, w hotelu o lekko obniżonym standardzie, tylko ze śniadaniami będzie tańsza od tej kupionej w samym środku wakacji, w hotelu pełnym atrakcji, animacji dla dzieci i ofertą All inclusive.

Tańszą opcją jest też last minute, gdzie wylot jest już za parę dni. Warto też śledzić strony internetowe biur podróży, które często mają atrakcyjne promocje: np. kilkuprocentowy rabat, darmowe wycieczki fakultatywne czy voucher na następny wyjazd.

Czas na wycieczkę na Cypr!
Czas na wycieczkę na Cypr! (by Alan Priest )

Miejsce

Niezwykle ważne jest też miejsce. Wiele biur podróży pisze w ofertach, że hotel znajduje się np. w Ayia Napa, a w rzeczywistości jest oddalony od miasta 6 km i dostaniemy się do tam tylko autobusem. Jeśli nie planujemy wojaży po mieście, tylko odpoczynek na plaży – taka opcja może nam odpowiadać. Jeśli jednak hotel i okoliczne sklepy nam nie wystarczają, chcielibyśmy poznać uroki miasta – taki hotel może dla nas nie być odpowiedni. Warto sprawdzić czy w pobliżu jest przystanek autobusowy.

Termin

Ważną kwestią jest też dogodny termin. Najwięcej osób decyduje się na wyjazd od czerwca do sierpnia. Jest wtedy niestety najtłoczniej i najdrożej. Również restauratorzy mogą zawyżać ceny w tych miesiącach. Powinniśmy wziąć pod uwagę też panujące na Cyprze temperatury. W lipcu i sierpniu jest tam szczególnie gorąco.

Nieco chłodniej, ale również bardzo ciepło jest we wrześniu i październiku. Wycieczki w tym terminie są też tańsze.

Cypr to idealne miejsce na wakacje z małymi dziećmi
Cypr to idealne miejsce na wakacje z małymi dziećmi (by Evgeniy Isaev )

Hotel

Im niższa cena, tym często niższy standard hotelu. Jeśli jednak hotel ma służyć jedynie jako nocleg, to czy warto zwracać szczególną uwagę na wielkość pokoju czy jakość mebli w restauracji? Zastanówmy się też czy chcemy, aby nasz hotel znajdował się tuż przy plaży czy może w centrum miasta.

Jeśli na wycieczkę zabieramy małe dzieci, powinniśmy wybrać hotel z dodatkowymi udogodnieniami, np. płytkim basenem czy animatorem. W pokojach powinno być łóżeczko dla naszego dziecka, a w restauracji fotelik.

Niesamowity krajobraz Cypru
Niesamowity krajobraz Cypru (by Zening Resorts )

Wyżywienie

Hotele w swojej ofercie mają posiłki w formie:

Bez posiłku
BB – śniadanie
HB – śniadanie i obiadokolacja
FB – śniadanie, obiad i kolacja
All Inclusive – kilka posiłków w ciągu dnia, napoje alkoholowe i bezalkoholowe bez ograniczeń przez cały dzień, zazwyczaj do godz. 24:00
Ultra All Inclusive – kilka posiłków i napoje alkoholowe i bezalkoholowe bez ograniczeń przez całą dobę.

Dodaj komentarz ...