Cypr – strzał w 10!

31 marzec 2016.

135
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Cypr – strzał w 10!5.00 out of 50 based on 1 voters.


Urlop już zaklepany, kierunek podróży wybrany – w tym roku będzie to Cypr – pomału kalkulujemy wydatki i pakujemy bagaże, pozostaje tylko poszukać odpowiedzi na jedno prozaiczne pytanie: „Co można robić na Cyprze?”.

Cypr | Cypr ma wiele twarzy
Cypr (Karnawał w Limassol) | Cypr ma wiele twarzy (by mamchenkov )

Odpowiedź wydaje się oczywista, bo czyż można się nudzić w skąpanej w słońcu krainie Afrodyty o najczystszych plażach w Europie? A jednak warto zastanowić się, co ta piękna wyspa ma nam do zaoferowania, poza samą satysfakcją, że oto dobiliśmy do jej brzegów.

Aby nasz urlop na Cyprze okazał się strzałem w 10, możemy skorzystać z gotowej listy dziesięciu atrakcji, o których z pewnością powinniśmy pamiętać panując swój wymarzony urlop na wyspie:

Wyspa Afrodyty wita swoich gości całym mnóstwem atrakcji, od zwiedzania magicznych miejsc, po uczestnictwo w lokalnych festiwalach i degustację tradycyjnej kuchni i trunków, po prawdziwe szaleństwa, a także możliwość zaznania błogiego relaksu.

Cypr | Nie można opuścić wyspy nie spróbowawszy lokalnego smakołyku loukoumi
Cypr | Nie można opuścić wyspy nie spróbowawszy lokalnego smakołyku loukoumi (by jorge-11 )

Oczywiście nie każda z tych atrakcji będzie możliwa do spełnienia, wiele zależy bowiem od naszego podróżniczego temperamentu, odwiedzanego regionu, czasu w jakim planujemy zwiedzić wyspę (latem raczej nie pojeździmy na nartach) czy... stanu cywilnego. To ostatnie w szczególności zainteresuje osoby pragnące zrealizować punkt „Powiedzieć tak” z przygotowanej przez nas listy.

Od czegóż jednak mamy wyobraźnię? Poszczególne punkty listy możemy dowolnie modyfikować, zmieniając miejsca i smaki, a całość traktując po prostu jako inspirację. Jeśli – pozostając w temacie małżeństwa – akurat nie planowaliśmy w czasie tegorocznego urlopu złożyć tej najważniejszej przysięgi, zawsze możemy, np. oświadczyć się ukochanej lub po raz kolejny (ale za to w jakże odmiennej scenerii) wyznać miłość żonie.

A może jednak komuś uda się (lub już się udało) zrealizować wszystkie punkty z naszej listy?

Cypr | A może by tak złożyć tę najważniejszą w życiu przysięgę na wyspie bogini miłości?
Cypr | A może by tak złożyć tę najważniejszą w życiu przysięgę na wyspie bogini miłości? (by theswedish )

Dodaj komentarz ...