Pracownia Czekolady w Platres

09 listopad 2016.

119
com_content.article
(2 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Pracownia Czekolady w Platres5.00 out of 50 based on 2 voters.


Choć Cypr kojarzy nam się głównie z cytrusami, wyśmienitym winem i aromatycznymi serami okazuje się, że może być także prawdziwym królestwem czekolady!

Cypr | Cypryjska wioska Platres słynie z pysznej czekolady
Cypr | Cypryjska wioska Platres słynie z pysznej czekolady (by dafalias )

W niewielkiej wiosce Platres (w dystrykcie Limassol) mieści się bardzo ciekawe miejsce – Platres Chocolate Workshop, czyli jedyna w swoim rodzaju pracownia czekolady. Najlepszy smakołyk świata i malownicze zbocza gór Troodos – czy to raj?

Możemy tu oczywiście zakupić wyśmienite pralinki, a także podejrzeć proces ich produkcji. Co więcej, możemy wziąć udział w najprawdziwszych czekoladowych warsztatach!

Na oficjalnej stronie pracowni właściciele zachęcają: „Jeśli lubisz jeść czekoladę, z pewnością polubisz także jej robienie!”.

Oczywiście musimy się tu liczyć z dość wysokimi cenami: jedna pralinka kosztuje około 2 euro.

Czy warto odwiedzić to miejsce? Zawsze warto poznać coś nowego. A obserwując opinie o Platres Chocolate Workshop na portalu tripadvisor, możemy dojść do wniosku, że większość turystów poleca to miejsce. Z 22 opinii 15 było bardzo pozytywnych. Tak jak w przypadku każdej innej atrakcji, wiele zależy od tego, czego oczekujemy: jednych zachwyca smak cypryjskich pralinek i zaraźliwa pasja robienia czekolady, innych zniechęcają ceny.

Platres mieści się w odległości ok 25 km na północny zachód od miasta Limassol i ok. 45 km na południowy-zachód pod Nikozji.

Dodaj komentarz ...