10 miejsc, które warto zobaczyć na Cyprze

157
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
10 miejsc, które warto zobaczyć na Cyprze0 out of 50 based on 0 voters.


Cypr to niewielkie państwo wyspiarskie położone na Morzu Śródziemnym. Niech nas jednak nie zwiedzie jego wielkość. Znajduje się tu wiele godnych uwagi miejsc. Które z nich szczególnie warto zobaczyć?

Cypr | Grobowce Królewskie, okolice Pafos
Cypr | Grobowce Królewskie, okolice Pafos (by jayjerry )

Grobowce Królewskie

Na naszej liście miejsc, które warto zobaczyć na Cyprze powinny się znaleźć Grobowce Królewskie niedaleko Pafos. Znajduje się tu ponad sto podziemnych grobowców wykutych w skale. Najstarsze pochodzą z IV w. p.n.e. Grobowce Królewskie znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Wielkanoc na Cyprze

84
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Wielkanoc na Cyprze0 out of 50 based on 0 voters.


Wielkanoc jest najważniejszym świętem liturgicznym na Cyprze. Obchodzi się ją radośnie, w gronie rodziny i przyjaciół. Poza pisankami, nieodzownym elementem świat są barwne gałązki kwitnących cytryn i pomarańczy, którymi przyozdabia się domy i kościoły.

Cypr | Mieszkańcy Cypru malują pisanki na czerwono
Cypr | Mieszkańcy Cypru malują pisanki na czerwono (by jorge-11 )

Świąteczne jajka

Na Cyprze, podobnie jak w Polsce, gotuje się na Wielkanoc jajka. Wszystkie malowane są na czerwono. W ten sposób upamiętniana jest krew Chrystusa. Zgodnie z tradycją, przy świątecznym stole odbywa się bitwa na jajka. Zabawa polega na stukaniu się jajkiem o jajko. Wygrywa osoba, której jajo nie zostanie stłuczone. Pisane będzie jej szczęście i dobrobyt.

Jak wybrać wycieczkę na Cypr?

152
com_content.category
(0 razy zagłosowano, średnia ocena 0 na 5)
Jak wybrać wycieczkę na Cypr?0 out of 50 based on 0 voters.


Wakacje przed nami, czas więc zaplanować urlop. W tym roku padło na słoneczny Cypr. Jak wybrać wycieczkę, abyśmy byli w pełni usatysfakcjonowani i mogli powiedzieć, że był to nasz jeden z najlepszych wyjazdów?

Warto zastanowić się nad wyborem hotelu
Warto zastanowić się nad wyborem hotelu (by europealacarte )

Aktywnie czy biernie?

Wolimy zwiedzać czy wylegiwać się na plaży? Objechać rowerem całe miasto czy jednak poopalać się na jachcie? Wybierając wycieczkę powinniśmy mieć sprecyzowane wymagania. Jeśli całe dnie zamierzamy spędzać poza hotelem, opcja HB powinna być dla nas optymalna. Osoby, które jadą odpocząć na basenie mogą zdecydować się na All inclusive.