Średniowieczny zamek w Limassol

10 maj 2016.

154
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Średniowieczny zamek w Limassol5.00 out of 50 based on 1 voters.


Limassol to nie tylko miasto słynące z piaszczystych plaż cudownego morza. Spędzając tu wakacje nie sposób nie odwiedzić wielu zabytków. Jednym z nich jest szczególnie godny uwagi średniowieczny zamek.

Cypr | Średniowieczny Zamek w Limassol
Cypr | Średniowieczny Zamek w Limassol (by cyprustourismch )

Położenie zamku

Tego wspaniałego zamku nie trzeba długo szukać. Znajduje się on w pobliżu starego portu, w samym centrum miasta Limassol. Obiekt pochodzi jeszcze z okresu panowania tureckiego.

Kilka słów o historii zamku

Zamek został wzniesiony w 1193 roku przez Gwidona z Lusignan (Guy de Lusignian) w miejscu wczesnochrześcijańskiej bazyliki (IV-VII w. n.e).

W 1228 roku miasto zostało przejęte przez rzymskiego cesarza Fryderyka II. Zamek zaczął pełnić funkcję więzienia dla zakładników. W 1308 roku został przekazany templariuszom. Pod koniec XIV w. miasto zostało niemal całkowicie spalone. Zamek został odbudowany jednak po atakach Mameluków i trzęsieniu ziemi ponownie został zniszczony. Pod koniec XVI w. poddano go rekonstrukcji.

W latach 1567-1568 na żądanie weneckiego gubernatora Cypru zamek został zburzony. W 1576 roku szczątki budowli zostały włączone do nowego osmańskiego fortu. Komora podziemna oraz parter zostały przekształcone w cele więzienne, które pełniły swoje funkcje aż do 1950 roku (wtedy centralne więzienie zostało przeniesione do Nikozji). Od 1987 roku mieści się tu Średniowieczne Muzeum Cypru.

Cypr | Od 1987 roku z zamku znajduje się Średniowieczne Muzeum
Cypr | Od 1987 roku z zamku znajduje się Średniowieczne Muzeum Cypru (by sergesegal )

Godziny otwarcia

Muzeum można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach od 9 do 17:00 oraz w niedzielę od 10 do 13:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej wynosi 4,5 euro. W muzeum znajduje się sklepik, w którym kupić można książki oraz kartki pocztowe z zamkiem i ekspozycją muzealną. Dostępne są też broszury w języku greckim i angielskim.

Cypr | Ekspozycja Średniowiecznego Muzeum Cypru
Cypr | Ekspozycja Średniowiecznego Muzeum Cypru (by cyprustourismch )

Dodaj komentarz ...