Z dzieckiem na Cypr

30 czerwiec 2016.

111
com_content.article
(3 razy zagłosowano, średnia ocena 4.33 na 5)
Z dzieckiem na Cypr4.33 out of 50 based on 3 voters.


Cypr to idealne miejsce na wypoczynek rodziny z dziećmi. Dzieci są na Cyprze uwielbiane. Od razu poczujemy szczególne ciepło Cypryjczyków w kontaktach z dziećmi. Jeśli postanowimy wybrać się na wycieczkę tylko dla dorosłych, możemy pozostawić malca pod opieką wykwalifikowanej niani.

Cypr | Cypryjskie wakacje to prawdziwy raj dla naszych pociech
Cypr | Cypryjskie wakacje to prawdziwy raj dla naszych pociech (by rueful )

Odpoczynek z dzieckiem na Cyprze – dlaczego warto tam jechać?

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd z dzieckiem na Cypr, musimy wiedzieć, że Cypryjczycy wszystko już przygotowali: wspaniałe plaże, mnóstwo akwaparków i wesołych miasteczek, doskonałe hotele. Dzieci zostaną otoczone troskliwą i fachową opieką, a dorośli nawet nie muszą się zastanawiać, czym zająć malucha.

Kolejne dobrodziejstwo, jakim obdarzy nas Cypr, to klimat. Długie lato, odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza stwarzają komfortowe warunki do wypoczynku.

Co więcej, supermarkety (nie tylko te, które znajdują się na obszarze hotelowym, ale i zwykłe, miejskie) specjalnie sprowadzają towary, które są potrzebne dla rodzin z dziećmi – naszemu maluchowi niczego nie zabraknie.

Z dzieckiem na Cypr – kiedy jechać?

Jeśli chcemy, aby dziecko możliwie najwięcej czasu spędzało na plaży i na morskich kąpielach, to lepiej nie jechać na wyspę w najgorętszych miesiącach (lipiec – sierpień). W tym czasie odpoczynek z dziećmi na Cyprze przypominałby raczej ciągłe poszukiwanie cienia i oczekiwanie w hotelowym pokoju, aż upał nieco zelżeje.

Jesienny odpoczynek na Cyprze będzie odpowiedni dla tych, którzy chcą dostarczyć sobie i dziecku maksymalnej ilości witamin. W tym czasie na wyspie zaczyna się prawdziwa owocowa obfitość. Dojrzałe owoce przeróżnych rodzajów zapełniają półki sklepy i bazary, a ich ceny ucieszą każdego. Dla dorosłych w tym okresie jest jeszcze jedna atrakcja: festiwale wina organizowane w wielu kurortach, m.in. w Limassol. Na taki festiwal można też zabrać dziecko, wprawdzie nie spróbuje miejscowych wyrobów, ale ludowe pieśni i tańce, które towarzyszą tym imprezom, mogą je zainteresować.

Cypr | Cypr to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
Cypr | Cypr to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi (by mares87 )

Który kurort wybrać na odpoczynek z dzieckiem?

Planując odpoczynek z dzieckiem na Cyprze wiele osób zwraca przede wszystkim uwagę na stan hotelu i jakość plaży, która powinna znajdować się w bezpośredniej bliskości miejsca zamieszkania. Jest to z pewnością słuszne podejście, w końcu na Cypr jedzie się z powodu wspaniałego morza, ale należy wziąć pod uwagę także inne momenty rodzinnego wypoczynku. Może się przecież zdarzyć tak, że najlepszy hotel i idealna plaża nie poprawią nastroju zepsutego złym wyborem miejscowości wypoczynkowej.

Problemy, które czekają na pragnących odpocząć na Cyprze z dziećmi, mogą być rozmaite. Najczęstszym jest wybór zbyt hałaśliwego miejsca, w którym pobyt będzie zakłócany ciągłymi dyskotekami i koncertami, albo na odwrót – przyjazd do nudnego kurortu, który z zasady nie oferuje takiej usługi, jak odpoczynek z dziećmi.

Cypryjskie kurorty cieszące się największą popularnością wśród rodzin z dziećmi, to: Pafos, Larnaka, Agia Napa i Limassol. Spośród nich, najlepszym miejscem dla rodzinnego wypoczynku, będzie pewnie Larnaka – kurort dosyć cichy, ale posiadający wszystko, co potrzebne, aby przyjemnie i wygodnie spędzić czas.

Cypr | Lato na Cyprze zaczyna się nieco wcześniej i kończy znacznie później niż w wielu innych kurortach Morza Śródziemnego
Cypr | Lato na Cyprze zaczyna się nieco wcześniej i kończy znacznie później niż w wielu innych kurortach Morza Śródziemnego (by ciadefoto )

Pafos

Doskonały odpoczynek z dziećmi na Cyprze może też zapewnić Pafos. To też stosunkowo spokojne miasto wypoczynkowe ze wspaniałymi zatokami i plażami, niektóre z nich do dzisiaj uważa się za „dzikie”. Morze jest dostatecznie płytkie i bezpieczne dla dzieci, dlatego nawet maluchy będą się czuć na plażach Pafos w pełni komfortowo. Dla każdej rodziny szukającej odpoczynku, Pafos będzie doskonałym wyborem!

Agia Napa i Limassol   

Z drugiej strony, nie należy wybierać wypoczynku z dziećmi na Cyprze, jeśli chce się pojechać do Agia Napa albo Limassol. Są to oczywiście przepiękne kurorty, jednak ich cechą charakterystyczną jest burzliwe życie nocne, które trwa do samego świtu i często przeszkadza tym, którzy chcą ciszy i spokoju. Liczne kawiarnie, restauracje, bary i disco-kluby można spotkać w tych kurortach na każdym kroku.

Te rady nie muszą być oczywiście aktualne dla wszystkich rodzin. Bywają przecież i tacy ludzie, którzy w najbardziej hałaśliwym miejscu potrafią odpoczywać i dla których odpoczynek z dziećmi na Cyprze nie zależy od charakteru kurortu. Jeśli jesteśmy przekonani, że dla naszego dziecka będą to niezapomniane i najwspanialsze wakacje bez względu na warunki i okoliczności, ruszajmy na Cypr, dokąd tylko chcemy, a wszędzie będzie wspaniale!

Cypr | Rodzinne wczasy stają się coraz bardziej popularne
Cypr | Rodzinne wczasy stają się coraz bardziej popularne (by somiz )

Dodaj komentarz ...