Cypr Last Minute

13 sierpień 2014.

102
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Cypr Last Minute5.00 out of 50 based on 1 voters.


Chociaż wiele osób preferuje zaklepać sobie wyjazd wakacyjny jeszcze na kilka miesięcy przed sezonem letnim, niektórzy czekają do ostatniej chwili, aby skorzystać z tańszej opcji „last minute” i załapać się na ostatnie wolne miejsca w wybranej ofercie wyjazdu.

Cypr | Program wycieczki zakupionej przez last minute oraz atrakcje przewidziane w ramach wyjazdu są identyczne jak w przypadku wycieczki zakupionej wcześniej
Cypr | Program wycieczki zakupionej przez last minute oraz atrakcje przewidziane w ramach wyjazdu są identyczne jak w przypadku wycieczki zakupionej wcześniej (by wojtek_k )

Choć last minute oznacza często konieczność natychmiastowego załatwienia sobie urlopu oraz spakowania bagaży i przygotowania się do wyjazdu nawet w parę dni, niska cena bez wątpienia kusi.

Czym jest last minute?

Last minute to nic innego jak wyprzedaż wycieczek. Biuro podróży organizując wczasy musi z góry zarezerwować tyle biletów lotniczych i tyle miejsc w hotelu, na ilu uczestników przewidziana jest dana wycieczka. Często się zdarza, że na krótko przed datą wyjazdu wciąż pozostają wolne miejsca. Wówczas biuro wyprzedaje te miejsca jako last minute, aby jak najmniej stracić.

Program wycieczki zakupionej przez last minute oraz atrakcje przewidziane w ramach wyjazdu są identyczne jak w przypadku wycieczki zakupionej wcześniej, po wyższej cenie. Nie jest więc prawdą mit mówiący, że organizator tańszej wycieczki nie zapewnia uczestnikom takiej samej jakości usług jak w przypadku oferty pełnopłatnej. Oferta last minute nie może być też odwołana przez organizatora wycieczki.

To, że na ofertach last minute biuro podróży miałoby nie zarabiać, również jest mitem. Na oferty sprzedawane wcześniej biuro nakłada bardzo wysoką marżę. Tak więc nawet do wycieczki przecenionej o połowę biuro nie dokłada.

Pewną wadą last minute jest to, że dokonujemy wyboru z ograniczonej puli wycieczek, które odbywają się w bardzo bliskim terminie. Na takiej wyprzedaży przecenione są zwykle najpopularniejsze wycieczki, do najbardziej znanych kurortów. Wyjazdy egzotyczne i oryginalne zwykle musimy niestety rezerwować wcześniej.

Cypr | Czy first minute czy last minute, Cypr zawsze gościnny
Cypr | Czy first minute czy last minute, Cypr zawsze gościnny (by marcu5 )

Na co uważać?

Przed wykupieniem każdej wycieczki, nie tylko w opcji last minute, musimy sprawdzić wiarygodność biura podróży i dokładnie przeczytać ofertę oraz warunki wyjazdu.

Czasami za niską ceną faktycznie może kryć się chęć sprzedania mniej atrakcyjnej wycieczki.

Dlatego też najlepiej jest korzystać z usług biura renomowanego, godnego zaufania.

Próba nieuczciwej sprzedaży wpłynęłaby bardzo negatywnie na postrzeganie biura, które przez wiele lat pracowało na swoją markę.

Pamiętajmy, że oferta last minute to zazwyczaj tzw. „pakiet podstawowy”. Wszelkie wycieczki fakultatywne czy bilety wstępu do muzeów będą stanowiły dodatkowe koszty, niewliczone w taką ofertę. Czasami trzeba uiścić dodatkową opłatę również za opcję „all inclusive”. Najlepiej zawsze dokładnie sprawdzić ofertę i opinie użytkowników o danym hotelu.

W obrębie ofert last minute ceny wycieczek są zróżnicowane. Wpływ mają na to takie czynniki, jak chociażby standard hotelu i odległość od największych atrakcji turystycznych czy też plaży albo centrum miasta.

Cypr | Niektórzy czekają z zaplanowaniem urlopu do ostatniej chwili, aby skorzystać z tańszej opcji wyjazdu
Cypr | Niektórzy czekają z zaplanowaniem urlopu do ostatniej chwili, aby skorzystać z tańszej opcji wyjazdu (by rogojel )

Oferty na Cypr

Wśród propozycji wycieczek last minute na Cypr dominują wczasy w najpopularniejszych kurortach, takich jak Pafos, Limassol, Agia Napa (Ayia Napa) i Protaras, Larnaka, Kyrenia. Możemy znaleźć również wyjazdy do Famagusty, Nikozji czy też wycieczki objazdowe.

Dominują wyjazdy siedmiodniowe, ale nie brakuje również wycieczek trwających dwa tygodnie.

Przy odrobinie szczęścia można znaleźć atrakcyjne wczasy siedmiodniowe już za 1000-1100 zł od osoby.

Dodaj komentarz ...