Ślub i wesele na Cyprze

20 maj 2015.

103
com_content.article
(4 razy zagłosowano, średnia ocena 5.00 na 5)
Ślub i wesele na Cyprze5.00 out of 50 based on 4 voters.


Przesąd mówi, że jaka pogoda w dniu ślubu, takie będzie przyszłe życie młodej pary. Zawarcie związku i wyprawienie wesela na słonecznym, pełnym uroku Cyprze jest z pewnością wymarzonym preludium małżeństwa zarówno dla przesądnych, jak i twardo stąpających po ziemi.

Cypr | Ślub na plaży w Limassol
Cypr | Ślub na plaży w Limassol (by cypruspictures )

Ślub na wyspie Afrodyty

To właśnie u wybrzeży Cypru według mitologii greckiej miała wyłonić się z morskiej piany bogini miłości i piękna, Afrodyta. Wyspa bogini miłości, z idealnym klimatem i pięknymi krajobrazami, jest wspaniałym miejscem dla młodej pary, która chce się pobrać w nieco bardziej egzotycznej scenerii, a także zapewnić sobie piękną pogodę na tę wyjątkową okazję. A być może jednocześnie odbyć tam podróż poślubną?

Coraz więcej par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego na Cyprze; wiele firm organizujących śluby i wesela zapewnia taką możliwość. Na wyspie Afrodyty można zawrzeć zarówno ślub cywilny, jak i kościelny. Obie formy są potem uznawane w Polsce. Ceremonia ślubna w kościele może być poprowadzona przez polskiego księdza.

Przez większą część roku na Cyprze panują świetne warunki pogodowe – jest ciepło i bezdeszczowo. Pozwala to na przykład na udany ślub w plenerze, wesele na świeżym powietrzu czy też wspaniałą sesję zdjęciową młodej pary.

W porównaniu z wieloma innymi krajami egzotycznymi Cypr jest opcją stosunkowo niedrogą. Przelot trwa nieco ponad 3 godziny, a można go wykupić za niezbyt wygórowaną cenę pod warunkiem wczesnej rezerwacji bądź skorzystania z jakiejś opcji promocyjnej.

Na wyspie znajdziemy szeroki wybór hoteli różnego standardu, w różnych przedziałach cenowych.

Cypr | Zawarcie związku małżeńskiego na Cyprze można od razu połączyć z podróżą poślubną
Cypr | Zawarcie związku małżeńskiego na Cyprze można od razu połączyć z podróżą poślubną (by jorge-11 )

Oferta firm w skrócie

W zależności od budżetu, jaki zdecydujemy się przeznaczyć na ślub i wesele, firma zaproponuje nam listę możliwych atrakcji i usług. Są to m.in. rozmaite miejsca, w których można zawrzeć związek. Ślub cywilny może się odbyć zarówno w urzędzie stanu cywilnego, jak i w plenerze – np. na plaży, w ogrodzie, na tarasie widokowym, a nawet w czasie rejsu statkiem po morzu.

Ślub kościelny odbywa się najczęściej w kościele lub kaplicy, choć istnieje i możliwość zorganizowania ceremonii w plenerze.

Firma organizatorska załatwia wszystkie niezbędne formalności związane z ważnością ślubu, organizuje sesje zdjęciowe, dekoracje i kwiaty, załatwia fryzjera i makijaż dla panny młodej, wynajmuje muzyków przygrywających podczas wesela. Może też załatwić samochód dla pary młodej czy wynająć statek na rejs. Organizuje również oczywiście przyjęcie weselne zgodnie z życzeniem pary. W razie potrzeby firma załatwia też świadków.

Firmy organizatorskie organizują na miejscu zakwaterowanie w hotelu. Zwykle przysyłają ofertę miejsc do wyboru (po podaniu przez parę terminu przylotu i określeniu przedziału cenowego bądź preferowanego standardu hotelu).

Cypr | Świeżo upieczeni małżonkowie w Nikozji
Cypr | Świeżo upieczeni małżonkowie w Nikozji (by jorge-11 )

Dokumenty

Do zawarcia małżeństwa na Cyprze narzeczeni potrzebują takich dokumentów, jak: dowód osobisty lub paszport, skrócony odpis aktu urodzenia (przetłumaczony na język angielski przez tłumacza przysięgłego), zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą. Również świadkowie muszą mieć ze sobą dowody osobiste lub paszporty.

Firmy organizatorskie proszą często o wcześniejsze przesłanie kserokopii czy skanów tych dokumentów, aby móc załatwić niezbędne formalności.

Dodaj komentarz ...