Atrakcje dla dzieci na Cyprze

21 grudzień 2015.

197
com_content.article
(1 raz zagłosowano, średnia ocena 4.00 na 5)
Atrakcje dla dzieci na Cyprze4.00 out of 50 based on 1 voters.


Cypr to prawdziwy raj dla dzieci. Na każdym kroku natknąć się można na liczne atrakcje dedykowane najmłodszym, choć nie brakuje też miejsc, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli będą się świetnie bawić. Oto kilka naszych propozycji na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem na Cyprze.

Cypr | Aquarium znaleźć można m.in. W Pafos i Protaras
Cypr | Wizyta w aquarium to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i rodziców (by mamchenkov )

Aquaparki

W wielu cypryjskich kurortach funkcjonują aquaparki, oferujące niezliczoną ilość atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ślizgawki, zjeżdżalnie, dmuchane zabawki, baseny to tylko niektóre z nich. Dzień spędzony na szaleństwach w wodzie będzie bez wątpienia wspaniałą rozrywką dla całej rodziny i miłą odmianą dla plaży.

Najbardziej popularne cypryjskie aquaparki to Aphrodite Waterpark w Paphos i  Waterworld Waterpark w Ayia Napa.

Muzea

Wizyta w muzeum wcale nie musi być dla dziecka nudna. Wystarczy wybrać z bogatej oferty muzealnej takie obiekty, które będą dla naszych pociech atrakcyjne. Jednym z takich miejsc bez wątpienia jest Muzeum Archimedesa w Limassol, gdzie dzieciaki mogą zagłębić się w świat nauki przeprowadzając różnego rodzaju eksperymenty. Ciekawą propozycją jest także wizyta w Muzeum Paleontologicznym w Larnace. Obejrzeć tu można kości prehistorycznych zwierzęta oraz dowiedzieć się wiele o historii świata.

Place zabaw i lunaparki

W niemal wszystkich turystycznych miejscowościach znaleźć można miejskie place zabaw i lunaparki, gdzie najmłodsi mogą beztrosko oddać się zabawie. Prócz tradycyjnych placów zabaw pod gołym niebem w kurortach funkcjonuje również wiele sal zabaw dla dzieci, zazwyczaj mieszczących się w budynku centrów handlowych, jak np. bardzo popularny Looney Land w Pafos.

Większe parki rozrywki, tzw. lunaparki znajdują się m.in. w Limassol, Ayia Napa czy Nikozji.

Przygoda

Dzieci kochają przygody, warto więc poświęcić jeden dzień np. na wizytę w Parku Dinozaurów w Ayia Napa, gdzie podziwiać można bardzo realistyczne kopie tych prehistorycznych gadów. Inną ciekawą propozycją jest zabawa w parku linowym, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą spędzić bardzo aktywny dzień, pokonując kolejne trasy i wysokości, na zawieszonych wśród drzew mostach, drabinkach i linach.

Cypr | Wizyta w zoo lub na farmie wielbłądów ucieszy każde dziecko
Cypr | Wizyta w zoo lub na farmie wielbłądów ucieszy każde dziecko (by mamchenkov )

Plaża i sporty wodne

Już sama plaża może być dla dziecka wspaniałą atrakcją. Budowanie zamków z piasku, zbieranie muszelek, kąpiel w ciepłym morzu i wszelkiego rodzaju gry i zabawy w wodzie to świetna propozycja dla dzieci w każdym wieku. Starsze pociechy mogą spróbować swych sił w jednym ze sportów wodnych lub wspólnie z rodzicami podziwiać morską faunę i florę nurkując z fajką.

Zoo

Wizyta w zoo zawsze robi wrażenie na najmłodszych, a możliwość obejrzenia z bliska dzikich zwierząt to dla nich wspaniała atrakcja. Na Cyprze funkcjonują 3 ogrody zoologiczne – w Pafos, Limassol oraz Nikozji.

Ciekawostką i miłą niespodzianką dla naszych pociech może być również wizyta na farmie wielbłądów w Mazotos, gdzie nie tylko można obejrzeć te zwierzęta z bliska ale również wybrać się na przejażdżkę na ich grzbiecie.

Aqaurium

Jeśli akurat spędzacie urlop w mieście gdzie funkcjonuje aquarium koniecznie wybierzcie się do niego ze swoimi dziećmi. Zobaczyć tu można zwierzęta i rośliny słodko i słonowodne z całego świata, w tym m.in. wiele gatunków morskich stworzeń (ryby, żółwie, koralowce), ale również pingwiny, krokodyle i papugi.

Aquarium znajduje się m.in. w Pafos i Protaras.

Cypr | Aktywnie spędzony dzień na plaży może być wspaniałą atrakcją dla dziecka
Cypr | Aktywnie spędzony dzień na plaży może być wspaniałą atrakcją dla dziecka (by hairyegg )

Dodaj komentarz ...